BASKEŤÁCI Josefov - Studánka Pardubice 56:27 (12:2, 26:6, 40:21)
Body: Šperling 12, Janowski 8, Mráz 7, Plecháč 6, Miler 6, Vojtíšek 5, Tomášek 2, Mestek 2, Chroust 2, Michálek 2, Martínek 2, Kršková 2

BASKEŤÁCI Josefov - Sokol Nová Paka 34:79 (10:17, 20:41, 20:70)
Body: Plecháč 10, Mráz 8, Vojtíšek 4, Martínek 4, Šperling 4, Buštová 2, Tomášek 2
Fauly: 17 - 4
TH: 2/0 - 18/9

První přípravná utkání jsme odehráli na turnaji ročníků 99 a mladší v tělocvičně SOU Jaroměř v kombinované sestavě – kluci a holky MIX – i když v sezóně budeme mít každé družstvo zvlášť. Bylo vidět, že jsou to první utkání v sezóně (pro některé hráče i první utkání vůbec). Oproti tréninkům byli hráči značně nervózní, nehráli to co umí, zejména v obraně jsme měli velké problémy, hráči neplnili pokyny trenéra, byli nedisciplinovaní. Přesto byla hra v některých okamžicích příslibem do budoucna. Příjemným překvapením byla hra všech tří přítomných dívek (Kršková, Buštová, Baldíková), škoda jen, že se turnaje nemohlo zúčastnit více dívek (nemoci, jiné akce…), původně jsme počítali nejméně s celou dívčí pětkou.
První zápas na turnaji jsme začali s dívkami Studánky Pardubice (budou hrát v soutěži proti našim nejmladším minižačkám). Sice jsme v úvodu prohrávali 0:2, ale pak jsme zápas s přehledem kontrolovali. V třetí čtvrtině jsme dali příležitost najednou všem 3 dívkám v týmu společně s hráči z „lavičky“, kde sehráli vyrovnanou partii (14:15).
V zápase se Sokolem Nová Paka (se kterým se střetneme v soutěži nejmladších minižáků) jsme začali dobře a vedli 4:0, pak ještě 8:5 ale jakoby nám umívalo fyzických sil, byli jsem u míče pomaleji, v koncovce nedůrazní. Psychicky nás nalomil „vlastní“ koš do té doby našeho nejlepšího hráče Jirky Šperlinga a soupeř utkání otočil a už jsme musili jen dotahovat. Ve druhém poločase jsme si vyzkoušeli nějaké připravované varianty do sezóny a povedlo se nám vyhrát alespoň poslední čtvrtinu (14:9). Reputaci se pokusíme napravit na přípravném turnaji v Nové Pace 19.9.2009.