AKTUALITY
Úvod » sezona 2009/2010
Sezona 2009/2010
V této sezóně postavili Baskeťáci Josefov celkem šest týmů - čtyři chlapecké a dva dívčí.

Tým chlapců 99 vyhrával, co mohl. Za celou sezonu nepoznal hořkost porážky a svoje tažení završil vítězstvím v NÁRODNÍM FINÁLE V OSTRAVĚ!

Tým chlapců 98 vyhrál oblastní přebor Královehradeckého kraje a ve východočeské oblasti se umístil na vynikajícícm třetím místě.

Tým chlapců 97 skončil v oblastním přeboru na druhém místě (za Pardubicemi). Zúčastnil se kvalifikace na mistrovství republiky starších žáků, kde postoupil z prvního místa. Na mistrovství republiky v Roudnici nad Labem obsadil vynikající čtvrté místo a zajistil si postup do ligy U14 pro příští sezónu.

Tým chlapců 96 hrál převážnou část sezóny bez svých největších opor (Štěpán, Paclík, Michálek), kteří hráli ligu U14 za Hradec Králové. Většinu zápasů hráli převážně hráči ročníku 97, navíc běžně v 6-7 hráčích (v této kategorii již není povinné nastupování pouze ve dvou pětkách za zápas). Pokud však nastoupil tým v plné síle (i s ligisty), porážel i do té doby neporažené soupeře.

Tým dívek 99 byl přihlášen na poslední chvíli. Tým měl hlavně sbírat zkušenosti a nikdo nečekal nějaké velké výsledky. Holky se však rozehrály k fantastickým výkonům a kromě vítěze celého přeboru dokázaly porazit každého ze soupeřů. Skutečně jen málo zkušeností zapříčinilo často velmi nešťastné a těsné prohry a díky tomu se tým neumístil lépe.

Tým dívek 98 byl posílen několika hráčkami ročníku 97 a hrál společný oblastní přebor s chlapci. Tým se prezentoval velmi pěknou hrou a hlavně "perfektní partou". V oblastním přeboru se umístil na čtvrtém místě a nechal za sebou i čistě chlapecká družstva.

Kromě soutěží pořádali Baskeťáci tradičně i velkou spoustu akcí a to jak basketbalových (streetballový turnaj, turnaje), tak i nebasketbalových (např. vítězství "Galů" na Šibřinkách).