Body: Semelka 15, Šperling 8, Plecháč 4, Vojtíšek 2, Doubek Jan 2

BASKEŤÁCI Josefov - Basketbal Pečky 40:59 (7:23, 15:31, 19:50)
Body: Šperling 11, Plecháč 10, Semelka 9, Tomášek 4, Vojtíšek 2, Doubek Jan 2, Martínek 2

BASKEŤÁCI Josefov - Havlíčkův Brod 67:50 (18:22, 37:25, 48:46)
Body: Šperling 24, Semelka 17, Plecháč 14, Mráz 6, Doubek Jan 2, Bano 2, Martínek 2
Fauly: 15 - 13
TH: 22/9 - 17/4

Nejlepším hráčem Josefova byl vyhlášen Jiří Šperling

Na přípravný turnaj jsme odjeli v kombinované sestavě, chybělo 6 hráčů základní sestavy, naopak zde bylo několik borců, kteří si zde odehráli svá první basketbalová utkání.
Hned na úvod nás čekal domácí tým. Baskeťáci začali tento zápas velmi ospale, neběhali jsme, domácí byli u míče vždy o krok dřív. Zde se bohužel projevilo i to, že někteří hráči před utkáním absolvovali pouze několik málo tréninků a nevěděli, jak bránit, kam si naběhnout při útoku, míče jsme ztráceli i pro porušení pravidel přes půl, kroky, dvojitý driblink. Vyfaulování Vojty Plecháče ve druhé minutě poslední čtvrtiny nemělo na zaslouženém vítězství domácích žádný vliv.
Ve druhém utkání nás čekalo mužstvo z Peček, které však přijelo do Nové Paky pouze s osmi hráči a tak v zápase střídalo „hokejovým“ způsobem, kdy někteří hráči klidně odehráli všechny čtvrtiny. Navíc nejméně polovina tohoto týmu byly starší ročníky než 1999. Naši hráči však podali o poznání lepší výkon, přidali na koncentraci a bojovnosti a v době, kdy pečky neměli na palubovce většinu starších hráčů jsme je i přehrávali (poslední čtvrtinu jsme vyhráli 21:9). Přesto jsme toto utkání prohráli, ale výkon šel viditelně nahoru.
Po chutném obědě, který pořadatel zajistil v nedaleké restauraci (řízek s bramborovou kaší + džus = 60,- Kč) nás čekalo družstvo Havlíčkova Brodu. Zde náš výkon vygradoval, nováčci už alespoň částečně věděli jak hrát, všichni hráči přidali na bojovnosti a tak jsme tento zápas vyhráli o 17 bodů, i když ještě před poslední čtvrtinou jsme vedli pouze o 2 body. Bohužel ani toto vítězství nestačilo na třetí místo, které nám uteklo o 4 body, kdy o umístění na 2-4 místě při rovnosti bodů rozhodovalo skóre.
Pozitivní na turnaji bylo, že náš výkon šel nahoru, nováčci si zahráli soutěžní utkání, více příležitosti dostali hráči, kteří toho předtím tolik nenahráli. Domnívám se, že pokud by jsme utkání s Novou Pakou hráli až po utkání s Havlíčkovým Brodem, tak jsme se poprali o vítězství a tím pádem druhé místo.
Nejlepším hráčem Baskeťáků Josefov byl pořadateli po zásluze vyhlášen Jiří Šperling.