BASKETball Josefovsti basketaci, maji smysl pro legraci title 07 title 08 title 09

fotky
AKTUALITY
Úvod » akce » sezona 2007/2008 » 2008.02.29 Turnaj škol
Turnaj škol

29.2. 2008 jsme pořádali již druhý ročník turnaje škol v basketbalu. Oproti loňsku, kdy turnaj proběhl v tělocvičně SOU, se sešli hráči ze základních škol z Jaroměře a okolí v Josefově v tělocvičnách základní školy. Důvod byl prostý, jako jediná škola nabízí právě josefovská dvě tělocvičny, což bylo v letošním ročníku potřebné. Nejen, že se sešla rovná stovka dětí, ale především z důvodu dvou turnajů, podle věku hráčů. Zatímco ve velké tělocvičně hrála družstva standardní basketbalová utkání, v malé tělocvičně, kde byla družstva složená z prvňáků a druháků, probíhal turnaj formou soutěží s basketbalovou tématikou.

Nejdříve však na úvod vystoupily roztleskávačky Baskeťáků, po drobném zádrhelu s hledáním CD, bohužel jen na hudbu naší hymny bez zpěvu. Po jejich vystoupení již turnaj zahájil starosta Jaroměře, který vhodil i úvodní rozskok prvního zápasu. Ten obstarala družstva Boženy a Josefova. Hned po tomto zápasu bylo jasné, že Josefov patrně putovní pohár neobhájí. Ne, že by hrál špatně, ale družstvo ZŠ B.Němcové, složené převážně z našich členů, bylo více než dobré. Mezitím i v malé tělocvičně probíhaly boje o první body. Zde se ukázalo, že i tento turnaj bude mít svého favorita. Byl to celek Ostrova. Ať už se házelo na koš, sprintovalo, přihrávalo, ostrovští vyhrávali. Je však nutno podotknout, že na rozdíl od Boženy a Josefova, bylo jejich družstvo tvořeno jen druháky, prvňáci se nepřihlásili.

Atmosféra s přibývajícími utkáními a soutěžemi dosahovala úrovně ligových hledišť a také na palubovkách se bylo na co dívat. Především souboje o zbylá místa byla neuvěřitelně dramatická a jak se ukázalo, o výsledku rozhodly až poslední zápasy. V malé kategorii to byl rozstřel Josefova s Boženou o druhé místo. Ve velkých poslední zápas Rasošek s Boženou, kde rozhodovalo skóre o konečné podobě tabulky. Drama až do konce! Vždyť bylo také o co hrát. Na vítěze čekal v obou kategoriích krásný dort, dětské šampusy, poháry, medaile,diplomy a věcné ceny. V hlavní kategorii pak především Bastíkův putovní pohár. Ten si nakonec podle očekávání odvezlo družstvo ZŠ B. Němcové, které jednoznačně vyhrálo všechny zápasy. V kategorii nejmladších získala pohár ZŠ Na Ostrově.

Akce se povedla a nezbývá než poděkovat všem aktérům a těšit se na příští ročník TURNAJE ŠKOL 2009.