BASKETball Josefovsti basketaci, maji smysl pro legraci title 07 title 08 title 09

foto roztleskávačky
AKTUALITY
Úvod » akce » sezona 2006/2007 » 2007.01.27 Turnaj škol
Turnaj škol o putovního BASTÍKA

26.01.2007 náš oddíl uspořádal pro všechny Jaroměřské školy turnaj v basketbalu. Hráči z prvních stupňů škol se hned ráno sešli v tělocvičně SOU. Po krátkém úvodu, seznámením se s rozlosováním a s cenami, obdrželi hráči nezbytné občerstvení a po uvítání od roztleskávaček, které nemohly chybět, si to první dvě školy šly rozdat na palubovku.

Začala ZŠ B.Němcové proti ZŠ Josefov. Obě družstva se dlouho nemohla trefit a tak v poločase byl stav 2:2. Především střelba Boženy byla na slepo. A tak na konci utkání byl stav 4:4 a prodlužovalo se systémem na náhlou smrt. A ta záhy přišla na tým Boženy. Výbornou rozehrávkou a rychlým průnikem dovedl Josefov utkání do vítězného konce 6:4.
V druhém utkání se střetla ZŠ Na Ostrově s ZŠ B.Němcové B. Utkání mělo jednoznačný průběh a tým Ostrova doplněný dvěmi hráči z Rasošek přehrál hráče Boženy B, kteří se v zápase teprve seznamovali s hrou, výrazným rozdílem 11:2.
Ve třetím utkání na sebe narazila družstva Ostrova a Boženy A. Toto utkání přineslo pěkný basket a opět po vyrovnaném průběhu dospělo do prodloužení. V něm Boženu musely mrzet neproměněné šance, po kterých se k zakončení propracovalo družstvo Ostrova a vyhrálo 12:10. Pro Boženu A to byla už druhá prohra v prodloužení.
Čtvrté utkání svedlo proti sobě Josefov s Boženou B. Hráči B týmu Boženy se oproti prvnímu utkání rozehráli a jen těsně prohráli s dobře hrajícím Josefovem 5:6.
Předposlední utkání bylo vlastně finále. Svedlo proti sobě neporažené týmy Josefova a Ostrova. Josefov se ujal vedení, Ostrov se však nedal a po chvíli už byl stav lepší pro ZŠ Na Ostrově. Družstvo Josefova vyrovnanou hrou celého družstva otočilo zápas a vyhrálo o jediný bod 6:5.
Poslední utkání si rozdala družstva ZŠ B.Němcové spolu o třetí místo. V konci vyrovnaného utkání konečně hráči A týmu prolomili střeleckou nemohoucnost a přesnými trefami nedovolili dovést soupeři utkání do dalšího prodloužení a vyhráli 10:4.

Pak už přišlo závěrečné vyhodnocení. Nejlepší hráči z každého týmu si odnesli drobné ceny, hráči čtvrtého týmu bramborové medaile (sáček brambůrek na stužce na krk) a první tři týmy medaile a poháry. Vítězný tým Josefova dostal ještě slibovaný dort a především PUTOVNÍ POHÁR S BASTÍKEM. Vše ještě hráči zapili dětským šampusem (vítězové z poháru) a pak už jsme se rozešli spokojeně domů. Děkuji všem školám za účast a věřím že se akce líbila a sejdeme se opět za rok na TURNAJI ŠKOL V BASKETBALU 2008.