BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov - SK UP-BCM Olomouc 68:67 (8:18, 23:30, 49:55)
03.03.2012 16:00, tělocvična SOU Jaroměř, Studniční 260
Sestava, body: Šperling 23, Tomášek 15, Semelka 11, Mikula 6, Plecháč 5, Vojtíšek 4, Mestek 2, Vrťátko 2, Dörr, Miler, Drtina
TH: 25/14 -  (Šperling 4/3, Vojtíšek 6/4, Plecháč 2/1, Mestek 4/2, Tomášek 2/1, Semelka 7/3)
Fauly: 21 -  (Šperling 3, Tomášek 3, Mikula 3, Plecháč 2, Semelka 2, Vojtíšek 2, Mestek 2, Vrťátko 2, Dörr 1, Miler 1)

BK B&W Opava - BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov 53:48 (12:6, 31:23, 42:37)

19.02 2012, 11:00, Víceúčelová hala Opava
Sestava, body: Šperling 16, Plecháč 13, Zajíček 4, Novotný 4, Tomášek 4, Mikula 3, Dörr 2, Mestek 2, Drtina
Trojky: 2 - 2 (Plecháč 2)
TH: 17/7 - 15/6 (Dörr 2/2, Šperling 2/2, Plecháč 2/1, Mikula 4/1, Zajíček 1/0, Novotný 2/0, Tomášek 2/0)
Fauly: 20 - 16 (Zajíček 4, Tomášek 4, Plecháč 2, Šperling 2, Novotný 1, Dörr 1, Mestek 1, Drtina 1)

5. kolo

BK NH Ostrava - BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov 85:46 (29:12, 38:21, 69:33)
18.02.2012, 16:30, Bonver aréna, Cingrova 10
Sestava, body: Šperling 13, Novotný 8, Mikula 8, Plecháč 6, Tomášek 5, Zajíček 4, Dörr 2, Mestek, Drtina
Trojky:  - 1 (Šperling 1)
TH:  - 23/9 (Dörr 2/2, Mikula 3/2, Tomášek 6/3, Šperling 5/2, Novotný 2/0, Mestek 2/0, Zajíček 3/0)
Fauly:  - 18 (Plecháč 5, Novotný 4, Tomášek 3, Šperling 2, Zajíček 1, Dörr 1, Mestek 1, Mikula 1)

4. kolo

SK UP-BCM Olomouc - BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov 58:55 (16:14, 30:21, 36:45)
03.02.2012, 11:00, sportovní hala UP, Olomouc
Sestava, body: Novotný 16, Zajíček 14, Plecháč 13, Šperling 4, Tomášek 4, Vojtíšek 2, Mestek 2, Semelka, Dörr, Mikula, Šimek, Drtina
Trojky: 0 - 1 (Zajíček 1)
TH: 27/6 - 22/8 (Novotný 7/4, Plecháč 7/3, Zajíček 4/1, Šperling 2/0, Tomášek 2/0)
Fauly: 21 - 17 (Tomášek 5, Novotný 3, Mestek 3, Šperling 2, Plecháč 1, Zajíček 1, Semelka 1, Vojtíšek 1)

3. kolo

BC Nový Jičín - BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov 69:53 (24:13, 33:26, 53:42)

04.02.2012, 15:00, Sportovní hala Krytý bazén
Sestava, body: Novotný 10, Plecháč 8, Tomášek 8, Zajíček 7, Šperling 7, Šimek 6, Mikula 5, Vojtíšek 2, Semelka, Dörr, Mestek, Drtina
Trojky: 0 - 5 (Plecháč 2, Zajíček 2, Šimek 1)
TH: 12/5 - 10/6 (Šperling 4/3, Zajíček 2/1, Mikula 2/1, Šimek 2/1)
Fauly: 14 - 19 (Šperling 4, Novotný 3, Tomášek 3, Semelka 2, Mikula 2, Zajíček 1, Vojtíšek 1, Mestek 1, Šimek 1, Drtina 1)

2. kolo

BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov - NH Ostrava 46:77 (7:32, 12:45, 32:59)
22.01.2012, 09:30, hala ASVAJ, Jaroměř
Sestava, body: Novotný 20, Plecháč 13, Zajíček 8, Šperling 3, Semelka 1, Vojtíšek 1, Dörr, Mestek, Tomášek, Janowski, Drtina
Trojky: 2 - 0 (Plecháč 1, Novotný 1)
TH: 10/4 - 19/7 (Novotný 2/1, Semelka 2/1, Šperling 2/1, Vojtíšek 2/1, Tomášek 2/0)
Fauly: 17 - 19 (Tomášek 4, Plecháč 3, Dörr 2, Vojtíšek 2, Janowski 2, Zajíček 1, Novotný 1, Semelka 1, Mestek 1)

1. kolo

BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov - BK B&W Opava 52:46 (17:18, 31:24, 48:33)
21.01.2012, 16:00, tělocvična SOU Jaroměř
Sestava, body: Šperling 14, Novotný 13, Tomášek 6, Dörr 5, Plecháč 4, Zajíček 3, Vojtíšek 3, Semelka 2, Drtina 2, Mestek, Janowski
Trojky: 0 - 1
TH: 34/16 - 19/7 (Šperling 4/4, Zajíček 2/1, Novotný 10/5, Dörr 2/1, Vojtíšek 2/1, Drtina 4/2, Plecháč 6/2, Semelka 4/0)
Fauly: 18 - 29 (Zajíček 3, Novotný 3, Semelka 3, Šperling 3, Mestek 2, Plecháč 1, Dörr 1, Vojtíšek 1, Janowski 1)

14. kolo

BK Synthesia Pardubice - BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov 117:43 (42:6, 68:13, 99:26)
08.01.2012, 11:15, Hala BK Pardubice, V Ráji 311
Sestava, body: Novotný 10, Šperling 9, Plecháč 6, Zajíček 5, Drtina 4, Semelka 3, Dörr 2, Mestek 2, Tomášek 2, Vojtíšek, Janowski
TH: 14/7 - 10/4 (Šperling 1/1, Plecháč 4/2, Semelka 3/1, Zajíček 2/0)
Fauly: 10 - 13 (Šperling 3, Tomášek 3, Zajíček 2, Semelka 2, Plecháč 1, Novotný 1, Mestek 1)

13. kolo

BK Synthesia Pardubice B - BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov 49:52 (9:10, 20:18, 41:36)
07.01.2012, 09:00, Hala BK Pardubice, V Ráji 311
Sestava, body: Novotný 14, Plecháč 13, Šperling 10, Zajíček 6, Tomášek 4, Semelka 2, Vojtíšek 2, Dörr 1, Mestek, Janowski, Drtina
Trojky: 1 - 1 (Plecháč 1)
TH: 18/4 - 28/13 (Novotný 4/4, Zajíček 2/2, Šperling 8/6, Dörr 6/1, Semelka 2/0, Tomášek 6/0)
Fauly: 21 - 17 (Novotný 5, Zajíček 3, Tomášek 3, Plecháč 2, Šperling 2, Dörr 1, Vojtíšek 1)

12. kolo

BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov - BVK Holice 52:93 (18:27, 29:49, 36:67)
11.12.2011, 09:30, sportovní areál ASVAJ Jaroměř
Sestava, body: Novotný 13, Šperling 10, Zajíček 8, Vrťátko 7 Plecháč 5, Mikula 4, Tomášek 2, Drtina 2, Šimek 1, Dörr, Vojtíšek, Mestek, Janowski
Trojky: 3 - 0 (Zajíček 2, Plecháč 1)
TH: 9/7 - 5/1 (Novotný 1/1, Mikula 2/2, Vrťátko 1/1, Šperling 3/2, Šimek 2/1)
Fauly: 9 - 18 (Zajíček 2, Novotný 2, Tomášek 2, Plecháč 1, Dörr 1, Vojtíšek 1)

11. kolo

BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov - SAM BŠM Brno 42:68 (14:16, 22:32, 38:52)

10.12.2011, 18:30, sportovní areál ASVAJ Jaroměř
Sestava, body: Novotný 12, Šperling 9, Zajíček 8, Šimek 7, Tomášek 2, Mikula 2, Drtina 2, Plecháč, Dörr, Vojtíšek, MEstek, Janowski, Vrťátko
TH: 9/4 - 15/5 (Šperling 1/1, Zajíček 4/2, Šimek 2/1, Mestek 2/0)
Fauly: 14 - 15 (Plecháč 3, Zajíček 3, Vojtíšek 3, Mikula 2, Novotný 1, Dörr 1, Šimek 1)

10. kolo

BK Žďár nad Sázavou - BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov 62:60 (18:11, 33:23, 50:43)
27.11.2011, 10:00, hala 2. ZŠ, Komenského ul., Žďár Nad Sázavou
Sestava, body: Šimek 14, Zajíček 13, Novotný 13, Šperling 7, Dörr 4, Tomášek 4, Mikula 4, Mestek 1, Vojtíšek, Vrťátko, Drtina
Trojky: 0 - 1 (Zajíček)
TH: 19/12 - 24/9 (Šperling 4/3, Novotný 2/1, Mestek 2/1, Mikula 4/2, Dörr 6/2, Zajíček 6/0)
Fauly: 20 - 22 (Zajíček 4, Tomášek 4, Novotný 3, Vojtíšek 3, Šperling 2, Mikula 2, Dörr 1, Mestek 1, Vrťátko1, Šimek 1)

Naprosto zbytečná prohra
V neděli jsme do Žďáru dojeli bez problémů (vyměnili jsme auto). Zápas jsme však nezvládli. V prvním poločasu jsme zezachytili nástup soupeře, přišlo několik neproměněných střel, v nájezdech jsme se báli pod košem stojících "věží" soupeře (4 hráči okolo 180 cm), nedokázali jsme soupeře odstavit při obranném doskoku. Poločas jsme prohráli ještě přijatelně o 10 bodů. Druhý poločas jsme přidali na důrazu v obraně, proměnili někokol střel ze střední vzdálenosti a začali jsme náskok soupeře stahovat. Zpět nás však sráželi naše vlastní chyby. V závěru jsme stáhli na rozdíl 2 bodů, ale udělat v poslední minutě za takového stavu 2x kroky je trestuhodné. V posledních sekundách měl možnost přivést utkání do prodloužení Zajda, ale nedal ani jeden trestný hod (do té doby úspěšnost 65%). Závěr utkání ovlivnili nepřesně pískající rozhodčí (nutno dodat, že na obě strany) a domácí stolek, který nepřesně pouštěl čas (několikráte byl rozhodčími upozorňován). Nemůžeme se na to vymlouvat, utkání jsme si prohráli sami obrovským množstvím vlastních chyb (kroky, přešlapy do autu, špatné přihrávky..), neproměňováním trestných hodů (neproměněno 15 TH !!), důsledné nerespektování pokynů trenéra všemi hráči...

9. kolo

BC Vysočina - BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov 70:49 (25:9, 32:34, 45:42)
26.11.2011, 13:00, hala SMJ Jihlava
Sestava, body: Novotný 15, Tomášek 11, Zajíček 7, Šperling 6, Šimek 6, Dörr 2, Vrťátko 2, Vojtíšek, Mestek, Mikula, Janowski, Drtina
TH: 26/10 - 19/6 (Novotný 4/3, Zajíček 4/2, Tomášek 4/1, Šperlign 4/0, Mikula 2/0, Šimek 1/0)
Fauly: 20 - 21 (Novotný 5, Tomášek 4, Vojtíšek 3, Šimek 3, Zajíček 2, Šperlign 2, Mikula 1, Vrťátko 1)

Smolná sobota
V týdnu před zápasy se k dlohodobě zraněnému Plechovkovi připojil s obdobnými problémy i Semínko (koleno), několik hráčů odjíždělo bez předchozích tréninků rovnou z "postele". Během cesty do Jihlavy jsme měli poruchu na jednom z aut, bohužel to byla dodávka, která vezla většinu hráčů. Během cesty jsme se znažili závadu opravit, ale nedařilo se. Aby nedošlo ke kontumaci zápasu, odjelo druhé auto s 5 hráči směr Jihlava (bohužel jsme hráče v autech nepřeskupili) a na pomoc jsme zavolali pana Vrťátka, který byl s týmem Hořic v Havlíčkově Brodě. Pan Vrťátko nelenil (za což mu moc děkujeme) a jel nám 30 km naproti a vezl dalších 5 hráčů směr Jihlava. V Jihlavě se pro nabitý program nedal odsunou začátek a tak muselo do základu nastoupit bez rozcvičení všech 5 přítomných hráčů. Než dorazili ostatní (kteří se po cestě převlékali v autě a do zápasu nastupovali přes hlediště), aby mohli prostřídat, prohrávali jsme o 15 bodů. Do poločasu jsme však stihli vyrovnat skóre. Do poslední čtvrtiny se vstupovalo za mírného, nic neřešícího náskomu domácích. Vysočina vsadila vše na jedinou kartu, kterou byl fyzicky a atleticky vyspělý Kovář (dle ČBF 180 cm, 75 kg), kterého jsme, bohužel, nedokázali ubránit (celkem 39 bodů, v poslední čtvrtině 17). Těžko říct, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby všichni přijeli všas, řádně se rozcvičili a do utkání by hráči v systému passarella nastoupili v jiném (původně předpokládaném) složení. Možná by jsme se prali o vítězství, ale určitě by jsme neprohráli o 21 bodů.

8. kolo

Sokol Hradec Králové - BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov 105:42 (29:6, 55:15, 75:30)
13.11.2011, 08:30, hala ZŠ Kukleny
Sestava, body: Novotný 15, Šperling 8, Mikula 5, Vojtíšek 4, Tomášek 4, Vrťátko 4, Šimek 2, Semelka, Mestek, Drtina
Trojky: 4 - 0
TH: 29/11 - 19/8 (Šperling 4/2, Vojtíšek 4/2, Tomášek 4/2, Mikula 2/1, Novotný 4/1, Vrťátko 1/0)
Fauly: 23 - 18 (Semelka 5, Mikula 5, Vojtíšek 3, Novotný 2, Tomášek 2, Šperling 1)

1. kolo

BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov - Sokol Hradec Králové 31:87 (7:21, 10:48, 20:59)
12.11.2011, 17:30, hala ASVAJ
Sestava, body: Šperling 11, Mikula 8, Semelka 3, Šimek 3, Novotný 2, Vojtíšek 2, Tomášek 2, Dörr, Mestek, Janowski, Drtina
Trojky: 1 - 3 (Šperling 1)
TH: 24/10 - 18/8 (Šperling 6/4, Novotný 4/2, Mikula 4/2, Šimek 2/1, Semelka 4/1, Mestek 2/0, Tomášek 2/0)
Fauly: 10 - 17 (Semelka 2, Dörr 2, Janowski 2, Novotný 1, Šperling 1, Vojtíšek 1, Mikula 1)

7. kolo

Baskeťáci Josefov - BK Pardubice B 63:49 (13:16, 31:22, 47:35)
30.10.2011, 09:30, hala ASVAJ
Sestava, body: Šperling 14, Zajíček 11, Novotný 10, Tomášek 8, Semelka 7, Vrťátko 5, Dörr 4, Mikula 2, Drtina 2, Vojtíšek, Mestek
Trojky: 2 - 1 (Zajíček 1, Semelka 1)
TH: 15/3 - 16/6 (Semelka 4/2, Vrťátko 2/1, Novotný 1/0, Dörr 2/0, Šperling 1/0, Tomášek 3/0, Drtina 2/0)
Fauly: 16 - 18 (Novotný 3, Šperling 3, Mikula 3, Zajíček 2, Semelka 2, Drtina 2, Tomášek 1)

Zápas 99 pro Josefov
Nedělní zápas svedl tradiční rivaly, vždyť s pardubickými 99 jsme v loňské sezóně sehráli 6 zápasů. Chtěli jsme využít toho, že Adam Horký v lize U14 nastupuje za Holice a v utkání mladších ročníků zvítězit. V první čtvrtině jsme však vinou vlastních ztrát nabídli soupeři náskok až 7 bodů, v závěru jsme pak stáhli na přijatelných -3. Na začátku 2 čtvrtiny soupeř opět odskočil na -7 bodů, ale Semínko zavelel dvojkou a trojkou k obratu a šňůrou 16 bodů v řadě jsme zápas otočili a vybudovali si rozhodující náskok. Na začátku 3.čtvrtiny jsme náskok zvýšili až na 21 bodů, ale pak přišlo z naší strany uspokojení a polevení v obraně a soupeř se opět dotáhl. V závěrečné čtvrtině jsme si už náskok hlídali a zápas dovedli k vítězství, což byl i takový malý dárek k narozeninám Mr. Blokaře.

6. kolo

Baskeťáci Josefov - BK Pardubice 45:99 (21:20, 26:47, 35:54)
29.10.2011, 16:00, hala ASVAJ
Sestava, body: Novotný 12, Zajíček 10, Šperling 8, Tomášek 7, Drtina 4, Semelka 2, Mikula 2, Dörr, Vojtíšek, Mestek, Janowski, Vrťátko
Trojky: 1 - 0 (Zajíček 1)
TH: 18/6 - 17/9 (Šperling 4/2, Drtina 4/2, Tomášek 2/1, Zajíček 2/1, Vrťátko 6/0)
Fauly: 19 - 17 (Semelka 5, Zajíček 3, Novotný 3, Tomášek 2, Mikula 2, Janowski 2, Mestek 1)

Malá „výhra“ s favoritem
Do zápasu s favorizovaným celkem BK Pardubice A jsme si dali 3 cíle: nedostat 100, vstřelit 50 a vyhrát jednu čtvrtinu. Zřejmě díky podcenění soupeřem, nejlepšímu výkonu Vaška v kariéře pod košem a pokračováním dobrého bojovného výkonu z předchozích zápasů (Brno, Žďár), se nám jeden z cílů podařil již v první čtvrtině – vyhráli  jsme ji o 1 bod, když soupeř v poslední vteřině neproměnil trestný hod. Ve druhé čtvrtině soupeř přepnul na vyšší rychlost, zatlačil na nás a otočil průběh zápasu. Nabídl nám skórovat téměř pouze z trestných hodů, ale toho jsme nevyužili (ve 2. čtvrtině 8/1). Na začátku 3. čtvrtiny jsme soupeři několikrát „namazali“ do rychlého protiútoku a přestali jsme bojovat a bránit. Na konci poslední části hry se hráči soustředili už jen na to, nedostat 100, což se nám o 1 bod povedlo. V tomto zápase jsme si splnili 2 cíle ze 3, sice jsme prohráli, ale na rozdíl od zápasu s Holicemi jsme bojovali o každý míč a nesesypali jsme se před favoritem celé soutěže ještě před zápasem.

5. kolo

SAM BŠM Brno - Baskeťáci Josefov 93:46 (32:12, 48:16, 71:29)
16.10.2011, 10:00, ZŠ nám. Svornosti
Sestava, body: Novotný 13, Zajíček 10, Šimek 9, Šperling 6, Mikula 5, Dörr 2, Tomášek 2, Semelka, Vojtíšek, Mestek, Janowski, Drtina
Trojky: 2 - 3 (Zajíček 2, Šimek 1)
TH: 25/11 - 8/2 (Novotný 2/1, Mikula 4/1, Tomášek 2/0)
Fauly: 15 - 21 (Novotný 4, Tomášek 4, Semelka 3, Mikula 3, Šperling 3, Janowski 3, Šimek)

Prohra, ale bojovný výkon
V neděli řasně ráno jsme odjížděli k zápasu do Brno a to jsme již věděli, že to nebude nic lehkého, protože den před námi tam prohrál Hradec. Před zápasem jsme hráče vybídli k větší aktivitě, k pohybu, nasazení, bojovnosti, alespoň jako ve třetí čtvrtině zápasu s Holicemi. Řekli jsme jim, aby se nebáli vystřelit ze střední i dlouhé vzdálenosti, z volných pozic (odměnou nám byli 3 „trojky“ ). Od začátku utkání to byl v nasazení oproti sobotě obrat o 180°. Vraceli jsme se, bránili, bojovali o každý míč. Jen proměňování vyložených tutovek z podkoše bylo standardní  – mizivé. Škoda jen, že se po 2 minutách na hřišti zranil Semínko a do zbytku utkání už nemohl zasáhnout (na chvíli to ještě zkusil v poslední čtvrtině, ale nešlo to) – v Passarele se bez Plechovky těžko nahrazoval. Sice jsme prohráli, ale po dobrém basketbalovém výkonu – soupeř byl prostě lepší, starší, vyšší (v loňské sezóně jen o jediný bod Brno nepostoupilo mezi 6 nejlepších týmů ČR -vyřadil ho Hradec Králové posílený o Zajdu, Tučňáka a Semínka).

4. kolo

BVK Holice - Baskeťáci Josefov 119:19 (35:4, 70:8, 86:13)
15.10.2011, 09:00, Sportovní hala
Sestava, body: Zajíček 6, Mikula 4, Novotný 3, Semelka 2, Dörr 2, Tomášek 2, Šperling, Vojtíšek, Mestek, Janowski, Vrťátko, Šimek, Drtina
Trojky: 1 - 0
TH: 7/4 - 6/3 (Zajíček 2/2, Novotný 2/1, Mestek 2/0)
Fauly: 9 - 10 (Tomášek 4, Novotný 3, Semelka 2, Vrťátko 1)

Ustrašená prohra
K dalšímu zápasu žákovské ligy jsme zajížděli do Holic. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, neboť celek Holic v loňském roce jen těsně nepostoupil do kvalifikace MČR. Soupeř měl od začátku značnou výškovou převahu, a nám se hned zpočátku „podlomili kolena“. Za stavu 4:2 jsme 5-ti přihrávkami poslali soupeře do rychlých protiútoků, které v pohodě zakončovali i nejdelší hráči soupeře. V tu chvíli pro naše hráče zápas skončil. Přestali jsme běhat, bránit, bojovat, každý se bál vystřelit i z jasných volných pozic a raději přihrával „na jistotu“ na obsazeného spoluhráče. Když už jsme se k zakončení dostali, „zazdili“ jsme i vyložené tutovky. Soupeř nás zdvojoval na půlící čáře, hráči volili přihrávky přes o hlavu větší protihráče a stále častěji jsme vybízeli Holice k rychlému protiútoku. Při tom se ukázalo se, jak hodně nám bude chybět dlouhodobě zraněný Plechovka. Na chvíli jsme zlepšili pohyb ve 3. čtvrtině (13:6), ale konec byl zase v režii Holic. Nakonec jsme prohráli po ustrašeném, nejmizernějším výkonu posledních let, přesně o 100.

3. kolo

Baskeťáci Josefov - BC Vysočina 79:60 (22:33, 42:46, 64:54)
02.10.2011, 09:30, Sportovní areál ASVAJ, Jaroměř
Sestava,  body: Novotný 17, Plecháč 10, Zajíček 10, Semelka 9, Mikula 8, Tomášek 6, Dörr 5, Šimek 5, Šperling 3, Vojtíšek 2, Mestek 2, Janowski 2, Drtina
Trojky: 0 - 0
TH: 37/15 - 15/6 (Tomášek 2/2, Novotný 5/3, Zajíček 7/4, Semelka 2/1, Šimek 2/1, Dörr 3/1, Plecháč 8/2 Šperling 6/1, Vojtíšek 2/0)
Fauly: 25 - 20 (Novotný 4, Tomášek 4, Semelka 3, Mikula 3, Vojtíšek 3, Plecháč 2, Zajíček 1, Dörr 1, Šperling 1, Mestek 1, Šimek 1, Drtina 1)

Utrpěli jsme výhru
V prvním zápase žákovské ligy U14 nás čekal celek BC Vysočina. Utkání jsme začali velmi nepřesně, přihrávky směřovali spíše na soupeře než na spoluhráče, ztráceli jsme míče v driblinku při přechodu do útoku, pod oběma koši kralovali dva urostlí pivoti soupeře. Úvodní nepřesnosti je možno přičíst nervozitě před pro některé prvním utkáním celostátní ligy v kariéře, zkušenější hráči dorazili (Zajda, Tučňák, Domino) do Jaroměře po týdenním pobytu v Anglii a dlouhé cestě autobusem večer před utkáním. Do hry nás dostalo po poločasové přestávce především vyfaulování klíčového hráče soupeře (do té doby nám dal 30 bodů), domluva v šatně a především zvýšený důraz v obraně, kdy jsme získali na polovině soupeře několik míčů a proměnili lehké koše. Tragická však byla úspěšnost trestných hodů (22 neproměněných pokusů) a především střelba z bezprostřední blízkosti, kdy jsme neproměňovali tutové příležitosti sami metr od koše. Přesto jsme však utrpěli první výhru v žákovské lize U14 skupiny C.

2. kolo

BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov - BK Žďár nad Sázavou 68:40 (19:8, 35:20, 53:30)
23.10.2011, 11:45, hala ASVAJ
Sestava, body: Zajíček 21, Šperling 10, Novotný 9, Šimek 8, Mestek 6, Tomášek 6, Semelka 4, Vrťátko 4, Dörr, Vojtíšek, Mikula, Janowski, Drtina
Trojky: 2 - 0 (Zajíček 2)
TH: 13/4 - 10/6 (Zajíček 4/3, Novotný 2/1, Semelka 1/0, Šperling 2/0, Mestek 1/0, Tomášek 2/0, Šimek 1/0)
Fauly: 14 - 14 (Novotný 4, Semelka 3, Tomášek 3, Dörr 2, Mestek 1, Janowski 1)

Odložené vítězství
V dohrávce odloženého II. kola do Jaroměře přijel, pro nás neznámý, celek Žďáru nad Sázavou. Již při rozcvičování budili obavy 3 vysocí hráči (nad 180 cm) soupeře. Hned na začátku jsme si ale vysunutou obranou a rychlými protiútoky vytvořili náskok. Menší problémy jsme měli pouze, když se hráčům soupeře podařilo dostat míč pod koš na své pivoty, které jsme na doskoku nedovedli odstavit a umožnili jim opakované střely. Nám se opět, klasicky, nedařilo proměňovat šance z podkoše a soupeř nám opakované střely povětšinou nedovolil. Přesto jsme postupně navyšovali náskok a utkání dovedli do vítězného konce. Opět nás však trápila úspěšnost trestných hodů a „hospodaření“ některých hráčů s fauly (3 fauly ve 4 minutě první čtvrtiny u jednoho hráče).