Minulé sezóny   -   Sezona 2011/2012   -   Akce   -   TOROLA CUP   -   on-line

TOROLA CUP

Tým U15 (teď se tedy jmenuje Sokol HK Josefov) se v termínu 02.09-04.09.2011zúčastnil turnaje TOROLA CUP v Příboře. I z tohoto turnaje jsme Vám nabídli tradiční on-line zprávičky.

BRONZOVÉ MEDAILE
Na turnaji jsme se umístili na výborném třetím místě. Všechny statistiky jsou (nebo budou) uvedeny na oficiálním webu (zde). Mám i pár foteček, umístím je v nejbližší době na web.

TOROLA Basket Team Příbor - Sokol HK Josefov 68:87 (17:27, 9:27, 14:12, 28:21)
Zápas, ve kterém šlo o 3. místo jsme zahájili velmi dobře a do poločasu jsme si vypracovali výrazný náskok. Po poločasu soupeř značně přitvrdil (5faulů měl za necelé 4 minuty) a naši hráči polevili v kncentraci, přestali hrát svůj basket a nechali se malinko strhnout "jančením" soupeře. Náskok jsme si však pohlídali a i když soupeř něco ukrojil, v pohodě jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Dovednostní soutěže
V podvečerních hodinách se konaly dovednostní soutěže. Nejdříve se soutěžilo ve střelbě za 2 body ze střední vzdálenosti - Vítek byl třetí (8/18, Buky 9/12 a vítěz 12/18). Pak byla soutěž v házení šestek. David Steiner začínal  zaházel skvěle 6/10. Bohužel, hned tři borci hodili 7/10 a šli na rozstřel. Další soutěž byla v dvojtaktech. Zde naše dvojice Emil a Sysel (Kuba Hromádko) nedali soupeřům šanci VYHRÁLI. Soutěže v házení trojek ze zúčastnil Fanda. Jeho výkon 3/10 stačil na dělení druhého místa, vítěz dal o jednu trojku více. Poslední soutěž byla v driblingu a zúčastnil se celý tým. Aby se vyroval počet hráčů (příborských bylo 14, nás pouze 9), losem se určilo, kdo poběží dvakrát. V této soutěži jsme skončili těsně druzí za Spišskou Novou Vsí.

Jen pro informaci Spišská Nová Ves je přeborníkem Slovenska a Levice skončily na čtvrtém místě (ale dnes ve slovenském souboji Novou Ves porazily). Je velká škoda našich zápasů s těmito týmy, včera prohra o 5 bodů, ale tři body jsme dostali v posledních 4 vteřinách, protože jsme ve snaze získat míč faulovali při střelbě za tři body a soupeř dal všechno, dnes jsme zápas dotáhli do prodloužení.

Sokol HK Josefov - JBC Brno 115:64(20:12, 27:11, 28:24, 40:16)
Zápas, ve kterém jsme soupeře jednoznačně přehráli. Ani brněnský Zurab, který hrál více než 35 minut nedokázal odvrátit vysokou porážku Brna. Za náš tým si zahráli úplně všichni (tedy až na Buldozera, který se včera zranil a dnešní zápasy sledoval z hlediště) a všichni také bodovali (stovku dal David).

ŠBK Junior Levice - Sokol HK Josefov 87:78 (17:10, 23:16, 15:21, 17:25)
Neuvěřitelný zápas. Po našem krátkém úvodním vedení (4:7) nám soupeř začal bodově utíkat a v polovině druhé čtvrtiny soupeř výrazně vedl 32:10 (v tu chvílo to vypadalo velmi špatně - prostě na ručník). Náši hráči se však vrátili k poctivé hře a začali pomalu stahovat náskok soupeře. V dramatické koncovce jsme dokonce strhli vedení na svoji stranu, soupeř ale zvládl těsně před koncem vyrovnat a poslal zápas do prodloužení. V něm se nám, bohužel, nedařila střelba, soupeř se ujal vedení a již jsme nedokázali zápas zvrátit. Přesto naši borci zaslouží obrovské uznání. Jde o druhý vyrovnaný zápas, který bohužel skončil naší prohrou.

Sokol HK Josefov - AC 04 LB Spišská Nová Ves 81:86 (15:17, 14:15, 18:26, 33:28)
První zápas sezóny. Na hráčích byla znát nerozehranost a na týmu nesehranost (někteří spolu hráli poprvé). Škoda velkého počtu nepřoměněných jasných šancí z pod koše (nikde nikdo, jen náš hráč, míč a koš).