Liga U14 - skupina B - 9. kolo

9. kolo, LIGA U14 - 17.11.2010 od 09:00, hala BK Pardubice, ul. V Ráji 311
BK Pardubice - BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov 49:33 (22:11, 35:15, 43:25)
Sestava, body: Žaba 11, Hanus 10, Svoboda 2, Paclík 2, Cejnar 2, Bubeník 2, Paulů 2, Jecha 1, Záplata 1, Nedomlel, Zajíček, Dostál, Semelka, Dörr
Fauly: 18 - 18 (Paclík 4, Svoboda 3, Záplata 3, Žaba 3, Nedomlel 1, Cejnar 1, Hanus 1, Bubeník 1, Paulů 1)
TH: 19/5 - 9/3 (Hanus 1/1, Jecha 2/1, Záplata 4/1, Bubeník 2/0)
Trojky: 0 - 2 (Žaba 1, Hanus 1)

Prokletí pardubické haly jsme opět neprolomili

Pikantní příchuť souboje o první místo měl tento předehrávaný zápas 9. kola žákovské ligy U14. Zajížděli jsme k našemu tradičnímu soupeři BK Pardubice. Naši začali zápas zakřiknutě, bojácně, jakoby nám něco nadpřirozeného svazovalo ruce a nohy. Nedařila se zejména střelba a přihrávky. Přitom soupeř nehrál nic světoborného, ale kazil podstatně méně a měl větší štestí v koncovce. Našich nevynucených ztrát míče bylo přespříliž. Proto jsme soupeři dovolili jít do šaten s dvacetibodovým náskokem. Po přestávce, poučeni z chyb prvního poločasu a s pozvednutým seběvědomím, jsme najednou začali díky zlepšené a tvrdší obraně a menší bojácnosti ve střelbě soupeřův náskok ukrajovat .Ten pod zvýšeným tlakem začal chybovat a nabízel nám příležitosti, které jsme začali proměňovat. Přitom jsme mu dovolili ve druhém poločase skórovat jenom párkrát . Soupeř nakonec zvítězil o 16 bodů. Tato prohra mrzí o to víc, že byla celkem zbytečná, protože dokážeme lépe zvládnout i těžší zápasy.