Liga U14 - skupina B - 6. a 7. kolo

6. kolo, LIGA U14 - 13.11.2010 od 17:30, hala ASVAJ
BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov - BC Kolín 85:30 (26:10, 44:12, 64:22)
Sestava, body: Žaba 21, Paclík 20, Cejnar 12, Hanus 12, Svoboda 9, Paulů 6, Jecha 2, Záplata 2, Semelka 1, Nedomlel, Zajíček, Dostál, Dörr
Fauly: 14 - 20 (Semelka 3, Svoboda 2, Zajíček 2, Záplata 2, Paclík 1, Jecha 1, Cejnar 1, Hanus 1)
TH: 29/14 - 12/2 (Žaba 6/5, Svoboda 2/1, Semelka 2/1, Hanus 2/1, Paulů 4/2, Paclík 9/4, Jecha 2/0, Cejnar 1/0, Záplata 1/0)
Trojky: 3 - 0 (Žaba 2, Hanus 1)

7. kolo, LIGA U14 - 14.11.2010 od 09:00, hala ASVAJ
BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov - USK Praha 82:84 (14:23, 34:32, 50:51, 73:73)
Sestava, body: Žaba 30, Hanus 14, Paclík 13, Paulů 8, Bubeník 6, Cejnar 5, Nedomlel 2, Jecha 2, Záplata 2, Svoboda, Zajíček, Dostál, Semelka, Dörr
Fauly: 25 - 20 (Svoboda 5, Hanus 4, Paulů 4, Žaba 4, Paclík 2, Jecha 2, Cejnar 2, Záplata 1, Bubeník 1)
TH: 26/14 - 31/16 (Nedomlel 2/2, Jecha 2/2, Paulů 2/2, Žaba 1/1, Paclík 4/3, Hanus 6/3, Cejnar 8/1, Bubeník 1/0)
Trojky: 6 - 2 (Žaba 5, Hanus 1)

Hladká výhra
V sobotu sehráli Josefovští basketáci další utkání žákovské ligy U14 proti týmu BC Kolín. Už od počátečního vhazování naši převyšovali snaživého soupeře ve všech směrech a zápas jednoznačně nasměrovali do vítězného konce.

Fantastické drama na jaroměřské palubovce se šťastnějším koncem pro soupeře
V nedělním zápase přivítali Josefovští Baskeťáci na domácí palubovce jaroměřské sportovní haly výborného soupeře USK Praha. Ihned po úvodním vhazování hosté nasadili vysoké tempo, kterým nás zaskočili. Po změně taktiky v obraně jsme náskok dokázali snížit a skóre otočit v náš prospěch. Po přestávce se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a obě družstva nabízela početné návštěvě skvělý basket, který diváky musel nadchnout. Vývoj sliboval závěrečné drama, které se nakonec konalo. Asi dvě minuty před koncem se soupeři podařilo uskočit na rozdíl 7 bodů. Následoval oddechový čas, po kterém jsme dokázali skvělou střelbou z trojkových pozic dovést zápas do prodloužení. V prodloužení se skóre opět přelévalo z jedné strany na druhou a k rozuzlení dramatu došlo 10 vteřin před koncem, kdy náš hráč v nájezdu ztratil míč a soupeři se se závěrečnou sirénou podařilo dát vítězný koš. Tento fantastický zápas, který, troufám si říct, žákovská liga už dlouho nepamatuje, odměnili diváci dlouhotrvajícím potleskem.