Liga U14 - skupina B - 2. a 3. kolo

2. kolo, LIGA U14 - 16.10.2010 od 16:30, hala ASVAJ Jaroměř
BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov - BC Nový Jičín 83:69 (25:14, 49:28, 65:46)
Sestava, body: Hanus 23, Paclík 19, Žaba 14, Paulů 10, Bubeník 9, Svoboda 6, Jecha 2, Nedomlel,Plecháč, Zajíček, Dostál, Dörr, Cejnar, Záplata
Fauly: 23 - 14 (Hanus 4, Paulů 4, Svoboda 3, Paclík 3, Cejnar 3, Nedomlel 2, Plecháč 1, Záplata 1, Bubeník 1, Žaba 1)
TH: 13/8 - 27/17 (Hanus 6/6, Paclík 2/1, Bubeník 5/1)
Trojky: 1 - 3 (Hanus 1)

3. kolo, LIGA U14 - 17.10.2010 od 09:30, hala ASVAJ Jaroměř
BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov - Slavia MBA Kroměříž 64:43 (20:4, 27:20, 46:32)
Sestava, body: Žaba 19, Hanus 14, Bubeník 10, Paclík 9, Svoboda 6, Dostál2, Jecha 2, Cejnar 2, Nedomlel, Plecháč, Zajíček, Záplata, Paulů
Fauly: 27 - 26 (Paulů 5, Záplata 4, Žaba 4, Svoboda 3, Cejnar 3, Hanus 3, Bubeník 3, Nedomlel 1, Jecha 1)
TH: 29/9 - 35/10 (Bubeník 7/4, Hanus 4/2, Paclík 12/3, Jecha 2/0, Cejnar 2/0, Záplata 2/0)
Trojky: 3 - 1 (Žaba 3)

V prvním zápase ligy U14 jsme přivítali nám neznámý tým z Nového Jičína. Na našich hráčích byla znát nervozita, která se projevovala zejména špatnou střelbou ze střední a dlouhé vzdálenosti . Přesto jsme měli mírnou převahu a do poločasu jsme si vytvořili dvacetibodový náskok. Po přestávce soupeř zamíchal se sestavou a zpřesnil střelbu. My jsme navíc polevili v obraně a náskok se zmenšoval. Nakonec jsme v nervozním závěru náskok uhájili a připsali si první dva povinné body.

Ve druhém zápase úvodního dvoukola jsme přivítali loňského mistra republiky z Kroměříže. Podle loňských výsledků zápas sliboval dramatickou podívanou s infarktovým závěrem. Toto se však nekonalo. Naši hráči vlétli na soupeře jako uragán a vytvořili si velký náskok a v první čtvrtině soupeři dovolili skórovat jenom jednou. Ve druhé čtvrtině soupeř přidal a náskok se mu podařilo snížit. Ve druhém poločase naši zabrali a začali hrát opět vynikající basket. Vycházeli jsme ze skvělé obrany, rychlého protiútoku. Výborná byla i střelba a kombinace, na kterou soupeř nedokázal odpovědět. Soupeře jsme v techto chvílích jednoznačně převyšovali fyzicky, herně i takticky. Zápas jsme s přehledem dovedli do vítězného konce. Potěšitelné je, že do zápasu zasáhla téměř celá lavička a skoro všem hráčům se podařilo skórovat. Velkou odměnou pro nás byl dlouhotrvající potlesk diváků.