Liga U14 - skupina B - 13. a 14. kolo

13. kolo, LIGA U14 - 22.01.2011 od 17:00, hala Sokola Hradec Králové
TJ Slavia Kroměříž - BASKEŤÁCI TJ Sokol Josefov 63:65 (13:12, 28:26, 38:45)
Sestava, body: Hanus 20, Paulů 17, Svoboda 10, Žaba 9, Paclík 8, Cejnar 1, Nedomlel, Plecháč, Zajíček, Semelka, Jecha, Záplata, Šperling
Fauly: 22 - 16 (Paclík 4, Záplata 4, Svoboda 2, Jecha 2, Paulů 2, Cejnar 1, Žaba1)
TH: 20/9 - 18/5 (Paclík 4/2, Žaba 2/1, Paulů 3/1, Cejnar 4/1, Zajíček 2/0, Hanus 3/0)
Trojky: 2 - 0

14. kolo, LIGA U14 - 23.01.2011 od 10:00, hala Novosady 10, Nový Jičín
BC Nový Jičín - BASKEŤÁCI Josefov 44:65 (10:20, 21:29, 30:51)
Sestava, body: Hanus 23, Žaba 17, Paclík 6, Paulů 6, Svoboda 4, Šperling 4, Nedomlel 3, Zajíček 2, Plecháč, Semelka, Jecha, Cejnar, Záplata
Fauly: 11-18 (Paclík 3, Jecha 3, Hanus 3, Záplata 3, Žaba 2, Nedomlel 1, Svoboda 1, Cejnar 1, Paulů 1)
TH: 20/9 - 8/5 (Paclík 2/2, Žaba 2/2, Nedomlel 2/1, Paulů 2/0)
Trojky: 1 - 4 (Žaba 3, Hanus 1)

Z Moravy se čtyřmi body
V dalším dvoukole žákovské ligy U14 skupiny B jsme zajížděli k silným soupeřům z Kroměříže a Nového Jičína. Zejména zápas v krásné historické Kroměříži sliboval napínavý a vyrovnaný boj. Vyprodaná kroměřížská hala hnala své borce do útoku, ale i početná skupina josefovských fanoušků se nechala slyšet. V této báječné atmosféře se začalo v strhujícím tempu. Naši si v úvodu zápasu utvořili mírný náskok, který se domácím přesnou střelbou trestných hodů podařilo vyrovnat. Skore se potom do poločasu přelévalo z jedné strany na druhou. Tuto část hry doprovázelo velké množství nepřesností, které byly důsledkem vysokého tempa. To pokračovalo i po změně stran. Ve třetí části hry se našim podařilo odskočit na rozdíl 9 (pozn. Vráťa: bylo to dokonce 10 bodů 49:39 v druhé minutě poslední čtvrtiny) bodů. Zdálo se, že je v zápase rozhodnuto, ale domácí zbraně nesložili a přesnější střelbou dokázali náskok vyrovnat a dokonce dát i jeden koš navíc (pozn.: v osmé minutě poslední čtvrtinz šla Kroměříž do vedení 63:61). V této chvíli museli naši borci sáhnout až na dno svých basketbalových dovedností i sil, aby skore vyrovnali a vstřelili vítězný koš. Díky oběma týmům se posunula kvalita žákovského basketbalu opět dopředu.

Nedělní zápas v neméně krásném Novém Jíčíně však již poznamenala únava z dlouhého cestování, vyčerpávajícího zápasu s Kroměříží i osmdesáti kilometrového nočního přejezdu do Nového Jičína. Svoji roli určitě sehrála i rekonvalescence po nemoci Šimona, Honzy i Martina (pozn. Vráťa: navíc Vítek měl za sebou náročný lyžák). Znatelná byla určitě i absence v současnosti klíčového Adama pro nemoc. Navíc opravdu agresivní a tvdý soupeř nám nedaroval nic zadarmo. Náš náskok narůstal do poločasu velmi pomalu a nepřevyšoval 12 bodů. V těchto fázích zápasu museli pomoci i hráči z lavičky a vedli si znamenitě. Ve druhém poločase se nám začalo dařit přehrávat houževnatého soupeře výraznějším rozdílem a do hry se mohli zapojit úplně všichni z lavičky. Nakonec se nám podařilo celkem v pohodě zápas dovést do vítězného konce a úspěšně tak zakončit tuto 530 kilometrů dlouhou a vyčerpávající cestu.